Masaże

Technika Bowena

Uznawana za jedną z najefektywniejszych i holistycznych (całościowych) metod leczenia na świecie. Opracowana przez Toma Bowena w pierwszej połowie XX wieku, w czasach współczesnych znajduje potwierdzenie w akademickiej koncepcji pracy w oparciu o działanie tzw. taśm anatomicznych. Przeznaczona dla osób w każdym wieku (od noworodków po osoby starsze), a szczególnie polecana jest kobietom w ciąży i rekonwalescentom. Metoda ta może być stosowana jako odrębny zabieg w celu przywrócenia i zachowania naturalnej równowagi w organizmie, ale również jako zabieg wspomagający inne metody leczenia (np. przed i po operacjach). W odróżnieniu od wielu innych terapii – technika Bowena nie stosuje siły fizycznej. Terapeuta wykonuje szereg delikatnych, ale bardzo precyzyjnych „chwytów” w ściśle określonych miejscach. Pomiędzy chwytami lub ich sekwencjami następują przerwy w celu zrównoważenia organizmu.

Szczególnie dobre rezultaty osiąga się stosując tę metodę w: napięciach mięśniowych, migrenach, zaburzeniach snu, astmie, zespole jelita wrażliwego, stwardnieniu rozsianym, po udarach, dolegliwościach związanych z ciążą i porodem, bezpłodności, chronicznemu zmęczeniu, a u dzieci w moczeniu nocnym, kolkach i mózgowym porażeniu dziecięcym.

Sesje terapeutyczne wykonuje się w zależności od schorzenia w odstępach 5 - 10 dni (optimum – 7 dni) i jest to czas, gdy ciało przetwarza otrzymane sygnały i inicjuje proces samoleczenia (przeprogramowania na poziomie pamięci komórkowej).

Sesja: ok. 60min.

Masaż Lomi Lomi Nui

Masaż wywodzący się z hawajskiej tradycji pracy z ciałem, gdzie dotyk był traktowany jako narzędzie służące do uwalniania pamięci zapisanej w ciele. Masażyści-tancerze naciskając, rozciągając i ugniatając poszukują przedramionami nagromadzonych w mięśniach napięć, a taneczny rytm pracy oraz posuwista technika dotyku potęguje u osoby masowanej odczucia zadowolenia i błogości, harmonii i płynności. Lomi Lomi Nui może być bardzo przyjemnym, relaksacyjnym masażem, ale może też być masażem bardzo mocnym (wykonywanym jednak z wielką uwagą i koncentracją). Pod wpływem tego masażu zwiększa się elastyczność i ruchomość stawów, rozluźniają się nie tylko mięśnie, ale również umysł, zwiększa się poziom endorfin, a u osób wrażliwych i otwartych na tego typu doznania uwalniają się nie tylko napięcia powstałe podczas stresu, ale także emocje i wspomnienia. Wraca chęć do życia i działania, a lęki, obawy i złe przyzwyczajenia odchodzą w niepamięć. Szczególnie polecany kobietom w ciąży.

Sesja: 45min., 60min., 90min, 120min. Olejki hawajskie + muzyka hawajska.

Masaż bambusem królewskim

Specyficzny charakter temu masażowi nadaje rolowanie ciała bambusowymi pałeczkami połączone z technikami manualnymi. Pałeczki o różnej długości oraz grubości spełniają rolę narzędzi, które szybko i długotrwale poprawiają kondycję skóry i mięśni. Doskonale wpływa na estetykę talii, pośladków i ud. Polecany głównie jako masaż odprężający, niwelujący napięcia mięśni i wprowadzający w stan głębokiego wyciszenia.

Sesja: 45min., 60min., 90min. Olejek bambusowy + bambusy.

Masaż bambusem

Poprawia ukrwienie skóry, wspomaga układ immunologiczny, wywiera harmonizujący wpływ, a przede wszystkim relaksuje. Masażowi poddajemy mięśnie, oddziałujemy na linie energetyczne oraz czakry. Masaż bursztynem wzbogacony jest o działanie płynnego bursztynu: balsamu i olejku, które, jako nośniki tlenu i jonów ujemnych, odbudowują w tkance skórnej uszkodzone pole elektrostatyczne, spulchniają ją oraz udrażniają przepływ krwi w naczyniach włoskowatych, a posiadając w roztworze kwas bursztynowy umożliwiają szybkie leczenie stłuczonego miejsca, poparzonej skóry, bólu i skurczu mięśni, wzmacnia cebulki włosowe i usuwa łupież. Efekt wzmacnia użycie kadzidła bursztynowego, które niweluje stany zmęczenia człowieka oraz zmniejsza nadwrażliwość systemu nerwowego.

Sesja: 30min., 45min. Olejek bursztynowy, kadzidełka bursztynowe, bursztyny.

Masaż bursztynem

Poprawia ukrwienie skóry, wspomaga układ immunologiczny, wywiera harmonizujący wpływ, a przede wszystkim relaksuje. Masażowi poddajemy mięśnie, oddziałujemy na linie energetyczne oraz czakry. Masaż bursztynem wzbogacony jest o działanie płynnego bursztynu: balsamu i olejku, które, jako nośniki tlenu i jonów ujemnych, odbudowują w tkance skórnej uszkodzone pole elektrostatyczne, spulchniają ją oraz udrażniają przepływ krwi w naczyniach włoskowatych, a posiadając w roztworze kwas bursztynowy umożliwiają szybkie leczenie stłuczonego miejsca, poparzonej skóry, bólu i skurczu mięśni, wzmacnia cebulki włosowe i usuwa łupież.

Efekt wzmacnia użycie kadzidła bursztynowego, które niweluje stany zmęczenia człowieka oraz zmniejsza nadwrażliwość systemu nerwowego.

Sesja: 30min., 45min. Olejek bursztynowy, kadzidełka bursztynowe, bursztyny.

Masaż bańką chińską

Moc baniek nieoceniona jest w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów antycellulitowych lub wyszczuplających. Pomaga również pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu dzięki czemu uelastycznia i wygładza skórę. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi. Masaż polecany szczególnie dla osób prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

Sesja: 20min. Na wybraną partię ciała (uda, pośladki lub brzuch i uda)

Masaż klasyczny (relaksacyjny, sportowy, drenaż limfatyczny, antycellulitowy)

Najpopularniejsza forma masażu. W zależności od tego, jak intensywnie jest on wykonywany, wyróżniamy jego różne właściwości (lecznicze, relaksacyjne, pobudzające). Stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób.

Prawidłowo wykonany pobudza tkanki, regeneruje mięśnie, polepsza ukrwienie, sprawia, iż nasze ciała stają się odprężone.

Sesje: 45min., 60min

Konchowanie i świecowanie uszu

Bardzo skutecznie oczyszcza uszy i zatoki. Usuwa nieżyty nosa (katar). Jest skuteczne przy infekcjach górnych dróg oddechowych, chronicznym zapaleniu zatok, krtani, nieżycie nosa, katarze siennym, astmie oskrzelowej Usuwa szumy i dzwonienia w uszach oraz poprawia słuch.

Reguluje ciśnienie...Daje uczucie lekkości w okolicy głowy.

Zmniejsza lub usuwa bóle głowy (np. migrenowe). Aktywuje limfę i procesy metaboliczne.

Przynosi ulgę przy uderzeniach gorąca towarzyszącego menopauzie . Uśmierza stresy i nadpobudliwość nerwową - działa kojąco i regenerująco na układ nerwowy przez co stabilizuje emocjonalnie (usuwa blokady emocjonalne). Usuwa w sposób bardzo delikatny nadmiar woskowiny z ucha.

Poprawia pracę zmysłów, słuchu, węchu wzroku, smaku. Wzmacnia energię życiową organizmu, poprawia odporność (na małżowinie ucha znajdują się wszystkie najwrażliwsze punkty akupunkturowe - działanie ciepła z konchy stymuluje te punkty!).

Sesja: 30min.- świece

Taping

Polega na aplikacji na oczyszczoną skórę specjalnych hipoalergicznych, wodoodpornych i elastycznych taśm (o ciężarze i grubości niemal identycznych jak skóra).

Odpowiednio naklejone taśmy mogą redukować ból, nadwrażliwość czuciową w skórze i mięśniach, korygować działania mięśni, zmniejszać ilość limfy powodującej obrzęki, korygować pozycje stawów, wspomagać osłabione mięśnie lub zmniejszać w nich patologiczne napięcie. Najlepszą rekomendacją TAPINGU jest jego powszechne stosowanie w świecie sportu.

Hinduski masaż głowy

Masaż wywodzący się z tradycyjnej medycyny hinduskiej. Jego zaletą jest nie tylko poprawa ukrwienia skóry głowy, ale także rozluźnienie i uelastycznienie napiętych mięśni oczu i żuchwy oraz neutralizacja hormonów stresu.

Sesje: 35min.

Masaż stóp w problemach podologicznych (ostrogi, hallusky)

Masaż bazujący na najnowszej wiedzy z zakresu pracy z tkankami miękkimi w profilaktyce i terapii ostróg piętowych, halluksów i obrzęków oraz zwłóknień w okolicach stóp i łydek (ścięgno Achillesa). Pomocny również w przypadku tzw. ”twardej skóry stóp”, modzeli i nagniotków.

Sesje: 30min.

Masaż stemplami ziołowymi

Wywodzący się z tradycji tajskich masaż z użyciem gorących ziół. Wykonywany jest za pomocą specjalnie przygotowanych bawełnianych stempli, w których znajdują się rozdrobnione zioła i przyprawy takie jak imbir, trawa cytrynowa, cynamonowiec kamforowy, limonka kaffir, eukaliptus i inne.

Stemple, które osiągnęły odpowiednią temperaturę, uwalniają zawarte w ziołach olejki eteryczne oraz substancje czynne. Zabieg jest niezwykle relaksujący i przyjemny. Pozytywnie wpływa na stawy i mięśnie rozluźniając je i zwiększając sprawność ruchową. Działa również przeciwbólowo i antyseptycznie (dzięki ziołom). Poprawia krążenie krwi i limfy dzięki czemu pobudza przemianę materii i pomaga usuwać z organizmu toksyny.

Sesja: 60min., 90min

Masaż miodem

Jest jedynym rodzajem masażu wyciągającym nagromadzone w organizmie toksyny przez skórę.

Sesja: 40min.(częściowy), 90min.

Masaż liftingujący twarz (odmładzający)

Nie tylko każdy uśmiech i każde zmarszczenie brwi nieuchronnie pozostawia swój ślad na twarzy. Stres, promienie słoneczne oraz nieprzespane noce powoli, ale bardzo systematycznie pozostawiają swój ślad na naszej twarzy.

Masaż liftingujący pozwala nie tylko opóźnić procesy starzenia się skóry twarzy, ale odwrócić wiele niekorzystnych zmian. Palce masażysty wykonując wielokrotnie określone ruchy wzdłuż każdej zmarszczki i oddziałując na leżące pod nimi mięśnie, rozluźniają je likwidując szkodliwe napięcia oraz przywracają im elastyczność. Masaż poprzedzony jest olejowaniem skóry twarzy, a wykonywany jest indywidualnie dobranym olejkiem (różanym – cera naczyniowa lub argonowym – właściwości wygładzające).

Sesja: 45min.

Semipermanentna stylizacja rzęs - przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1

SECRET LASHES jest przedstawicielem i wyłączny dystrybutor firmy BLINK Lash Stylist (światowego lidera w dziedzinie produktów do przedłużania i stylizacji rzęs).

Stosowane kleje to również produkty najwyższej jakości. Są hipoalergiczne i dostępne również w wersji dla wrażliwych oczu.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 to prawdziwa rewolucja w upiększaniu oczu, a zarazem bezpieczna metoda przedłużania rzęs - mniej inwazyjna, estetyczna, wygodna i idealnie naśladująca naturę. Podczas zabiegu łączymy jedną naturalną rzęsę z jedną rzęsą syntetyczną przy pomocy minimalnej ilości bardzo mocno wiążącego kleju, mniej więcej milimetr od powierzchni powieki. Dzięki temu powstała możliwość trwałego naśladowania życia naturalnej rzęsy, a przy spełnieniu odpowiednich warunków nie ingerująca zanadto w to życie.

Dzięki metodzie 1:1 mamy nieograniczone możliwości stylizacji oka - od najbardziej naturalnych, do złudzenia imitujących naturę, przez dyskretny „makijaż bez makijażu" z użyciem rzęs kolorowych, po gwiazdorskie, bajecznie kolorowe efekty z zastosowaniem kryształków Swarovskiego na specjalne okazje.

Decydując się na długofalowe noszenie rzęs Secret Lashes należy pamiętać, iż naturalne rzęsy rosną, wypadają i są zastępowane przez nowe co 60-90 dni, dlatego też rzęsy należy uzupełniać co 3-4 tygodnie.

Sesja: 120-180min. (założenie rzęs)/ 60-120min. (uzupełnienie)